Intelegenca ROK - Izvedbene aktivnosti
INTELEGENCA ROK - TREBNJE |
Rezultati operacije
|
CILJI OPERACIJE
Opredelite cilje, ki jih želite doseči z operacijo. Cilj operacije predstavlja stanje, ki ga operacija želi doseči/vzpostaviti in se mora navezovati na cilj SLR LAS STIK. Cilj mora biti jasen, merljiv, dosegljiv, realen, časovno opredeljen. |
|
Cilj operacije |
Obrazložitev cilja |
C 1.1.1: Povečanje števila zaposlenih |
AKTIVNOST 2: VZPOSTAVITEV POGOJEV ZA NOVO DELOVNO MESTO Z izvajanjem operacije bomo vzpostavili 1 novo zeleno delovno mesto, ki ga bomo vzdrževali in mu omogočili trajnost tudi po zaključku operacije. Časovna izvedba: do 30.5.2018 Partner operacije Komunala Trebnje Glavna aktivnost 2: Vzpostavitev pogojev za novo delovno mesto Vzpostavitev pogojev za novo delovno mesto vključuje nabavo 2 kontejnerjev, ki bosta omogočila delo novo zaposlene osebe. Kontejnerja bomo združili in dodali k obstoječi postavitivi CPU Trebnje na lokaciji Globoko, kjer je tudi zbirni center Komunale Trebnje in kjer je največji dotok materiala, ki ga bomo po principu krožnega gospodarstva usmerjali v ponovno uporabo. Komunala Trebnje Za doseganje ciljev LAS Stik – ustvarjanje novih delovnih mest z izvajanjem postopkov ponovne uporabe z operacijo »Intelegenca rok« je nujno potreben delvni prostor, zato bo partner Komunala Trebnje nabavil 2 kontejnerja, ki bosta omogočila izvedbo praktičnih postopkov popravil in izvajanje postopkov priprave na ponovno uporabo.Strošek nabave 2 enot kontejnerjev za vzpostavitev kreativne delavnice je 11.785,05 EUR, strošek dela je 1332, 40 EUR. Nabava 2 novih kontejnerjev za ureditev pogojev za vzpostavitev delovnega mesta za pripravo na ponovno uporabo (kreativna delavnica popravila in obnovo za snovni tok pohištvo in tekstil/ oblačila). Urejena logistika dotoka snovnega toka kosovnih materialov. Vzpostavljeni pogoji za zaposlitev 1 nove osebe pri prijavitelju CPU Trebnje za trajno izvajanje dejavnosti ponovne uporabe.
|
C 1.3.1: Prenos znanja med generacijami, ohranjanje in oživljanje starih poklicev in obrti |
SKLOP 3: KREPITEV VEŠČIN IN NOVIH ZNANJ ZA NOVE PRODUKTE PO METODI KROŽNEGA GOSPODARSTVA Z izvajanjem kreativnih delavnic ponovne uporabe bomo ohranjali tradicijo starih poklicev in obrti, ki jih bomo izkoristili in iskali podjetniške priložnosti tako v urbanih območjih kot na podeželju. Spodbudili bomo povezovanje tradicionalnih obrti in kreativnih obrti – manufakture, predvsem v urbanih območjih, vplivali na izboljšanje snovne učinkovitosti, pripomogli k vzpostavitvi inovativnega partnerstva na področju socialnega podjetništva z namenom razvoja novih kreativnih izdelkov in njihovega trženja in uporabe v namene turizma in ciljnih skupin, kar pripomore k ohranjanju starih poklicev in obrti (mojster mizar, krojač/ca itd.)
|
C 3.1.1: Povečanje ozaveščenosti o varovanju okolja in pomenu naravne in kulturne dediščine ter krepitev lokalne pripadnosti |
SKLOP 3: KREPITEV VEŠČIN IN NOVIH ZNANJ ZA NOVE PRODUKTE PO METODI KROŽNEGA GOSPODARSTVA Z izvajanjem kreativnih delavnic ponovne uporabe bomo ohranjali vire in prispevali k trajnostnemu razvoju in družbeno koristnemu podjetništvu, vplivali na izboljšanje snovne učinkovitosti in socialnega podjetništva z namenom razvoja novih kreativnih izdelkov, kar pripomore k ohranjanju kulturne dediščine skozi ohranjanje izdelkov s ponovno uporabo.
|
C 3.2.1: Ohranjanje enodegenih potencialov območja ter povezovnje med podeželjem in mestom (urbanimi območji) |
Cilj bomo dosegli z izvajanjem aktivnosti operacije »Intelegenca rok« s povezovanjem podeželja in urbanih območij preko uprabe različnih izdelkov/ kosovnih materialov, zbranih na celotnem območju in izvajanjem inovativnega programa in partnerstva za preprečevanje zdrsa v revščino.
|
C 4.2.1: Izboljšanje kakovosti življenja starejših in drugih ranljivih skupin ter povečanje ozaveščenosti o medgeneracijskem sodelovanju |
Aktivnosti v oepraciji »Intelegenca rok« bo potekala z namenom izboljšanja kakovosti življenja zlasti ranljivih skupin, saj lahko z izdelki ponovne uporabe pomembno prispevamo k zmanjšanju porabe virov in finančnih sredstev, kar pripomore k zmanjšanju revščine ter k krepitvi medgeneracijskega sodelovanja zaradi izvajanja kreativnih delavnic, kjer se izmenjuujejo veščine preteklosti in prihodnosti. Starejši bodo zaradi aktivne vključnosti in možnosti aktivnega sodelovanja pridobili na kakovosti življenja, saj bodo izmenjali veščine z mlajšimi, pripadniki ranljivih skupin, zato bodo vsi sinergijsko pridobili na kakovosti življenja. Z vzpostavitvijo programa za preprečitev v zdrsa v revščino bo razvit inovativni program, ki bo trajno naravan.
|